میخچه

درمان میخچه در منزل با محلول گیاهی | به صورت قطعی

برداشتن میخچه در منزل

میخچه چیست؟

میخچه ضایعه‌ای است که در اثر سفت و ضخیم شدن پوست ایجاد می‌شود. میخچه‌ها می‌‌توانند در هرجایی از بدن ایجاد شوند، با این حال بیشتر روی پاها ظاهر می‌شوند. کسانی که پاهای لاغر و استخوانی دارند، بیشتر از دیگران دچار میخچه می‌شوند.میخچه دردناک نیست، اما ممکن است به مرور زمان دردناک ‌شود. در صورتی که میخچه عفونت کند، باعث ایجاد درد می‌شود.

درمان فوری میخچه پا

درمان سریع میخچه

در مجموعه خال درمانی شما عزیزان به راحتی میتوانید به راحتی با استفاده از محلول گیاهی از شر عارضه های گفته شده خلاصی پیدا کنید :

فروشگاه خال درمانی دارای مجوز رسمی بوده و علاوه بر آن دارای نماد اعتماد الکترونیک هم میباشد که میتوانید در انتهای سایت مشاهده نمایید. پس شما عزیزان به راحتی میتوانید خرید خود را از طریق درگاه اینترنتی انجام دهید.

معرفی محلول گیاهی برداشتن میخچه

بهترین دارو برای درمان میخچه پا

محلول گیاهی برداشتن خال ، زگیل ، میخچه ، زگیل تناسلی تضمینی

450,000 تومان

این محصول دارای اصالت کالا میباشد و در صورت عدم رضایت شما از این محلول پول شما عزیزان عودت میگردد.

این محلول به طور متوسط توانایی برداشتن 50 تا 100 خال یا زگیل را دارد.

ارسال محلول گیاهی به تمام نقاط ایران رایگان میباشد و همراه محلول برای شما عزیزان بروشور آموزشی هم ارسال میشود.

موارد منع مصرف : دوستانی که مبتلا به دیابت هستند لطفا از محلول روی پوست استفاده نکنند.

0 روز 00 ساعت 00 دقیقه 00 ثانیه
افزودن به سبد خرید

نمونه کار مشتری عزیزمون از برداشتن میخچه پا

آموزش نحوه استفاده از محلول گیاهی

نحوه استفاده از محلول گیاهی برای برداشتن میخچه

 • ابتدا خلال دندان را داخل محلول فروبرده و سپس 20 تا 30 ثانیه در داخل محلول نگه میداریم یا میچرخانیم که خوب رطوبت به خلال دندان منتقل شود سپس خلال دندان را روی میخچه میزنیم تا رطوبت خلال دندان به میخچه منتقل شود
 • این عمل را باید هر روز در میان انجام دهید تا ریشه میخچه از بین برود حدودا 10 تا 14 روز زمان میبرد تا ریشه میخچه خشک شود.
 • چون میخچه دارای ریشه میباشد 
 • نکته مهم : این طرز استفاده که در بالا گفته شد فقط برای میخچه هست و برای خال و زگیل طرز استفاده از محلول متفاوت هست که باید مراجعه کنید به صفحه خال و زگیل
 • مزایای این روش نسبت به جراحی چیست ؟ در جراحی پای شما را شکاف میدهند تا ریشه میخچه را بیرون بکشند و در طی این عمل رد جراحی روی پوست شما میماند اما با استفاده از محلول گیاهی ریشه میخچه نابود میشود و هیچ ردی هم نمی ماند و به هیچ عنوان دیگه بر هم نمیگردد.
 • در ضمن باید به این نکته هم توجه داشت این محصول هیچ گونه عوارضی ندارد.

علت میخچه و پینه چیست؟

زمانی که به پوست بیشتر از حالت عادی فشار وارد می‌شود، در پاسخ به فشار ضخیم می‌شود. به بخش کوچک پوست که ضخیم شده میخچه گفته می‌شود. میخچه معمولا گرد بوده و با درد همراه است. میخچه زمانی که در معرض رطوبت ناشی از عرق قرار بگیرد، نرم می‌شود. میخچه‌ی نرم معمولا بین انگشت پای چهارم و پنجم شکل می‌گیرد و به‌آسانی عفونی می‌شود. میخچه‌ی سفت‌تر روی بخش‌های بیرونی و بالایی انگشتان دست و پا بروز می‌کند.

پینه بزرگتر از میخچه است و شکل مشخصی ندارد. پینه معمولا کف پا ایجاد می‌شود. علت این موضوع این است که زمانی که راه می‌روید، کل وزن بدنتان روی پایتان است که این موضوع بروز پینه را به دنبال دارد. پینه می‌تواند باعث درد شود. البته همیشه این‌طور نیست. پینه همچنین می‌تواند روی دست‌ها به وجود بیاید.

علائم و نشانه‌های میخچه دست و پا چیست؟

 • برآمدگی‌های کوچک و زرد رنگ با پوست خشک و زبر در نوک انگشتان دست و پا
 • ایجاد درد هنگام کار کردن با دست
 • حساس بودن نسبت به لمس
 • ایجاد حالت پوست پوسته در اطراف میخچه

انواع میخچه

معمولاً، میخچه ها کوچک و گرد هستند. به احتمال زیاد، میخچه ها در قسمت بالایی یا کناره های انگشتان پا ایجاد می شوند. چندین نوع میخچه وجود دارد:

– میخچه های سخت: این نوع از مخچه ها، نواحی کوچک، سفت و متراکم پوست هستند که معمولاً در ناحیه بزرگ تری از پوست ضخیم قرار دارند. معمولاً، میخچه های سخت در بالای انگشتان پا ایجاد می شوند – مناطقی که استخوان به پوست فشار وارد می کند.

– میخچه های نرم: این نوع میخچه ها، سفید/خاکستری هستند و بافت نرم تر و لاستیکی دارند. میخچه های نرم، در بین انگشتان پا ایجاد می شوند.

– میخچه های دانه دانه: این میخچه ها کوچک بوده و معمولاً در کف پا ایجاد می شوند.

میخچه ها عموما در کدام نواحی به وجود می آیند؟

میخچه معمولا گرد و کوچک (اندازه دانه ذرت) هست و میتونه دردناک هم باشه و زمانی که در معرض رطوبت (عرق کردن) قرار می‌گیره، کمی نرم میشه. میخچه‌ها معمولا بین انگشت سوم و چهارم پا ایجاد میشن و ممکنه بر روی دست و انگشتان دست هم به وجود بیان

درمان میخچه پا در منزل

چه عواملی باعث میخچه پا میشود؟

شایع‌ترین دلیل میخچه، پوشیدن کفشی است که سایز آن مناسب نیست. اگر کفشی بپوشید که بیش از حد تنگ است و قالب آن مناسب پا نیست، پوست شما در معرض سایش، اصطکاک و فشار قرار می‌گیرد.

میخچه‌ها در کدام قسمت پا ایجاد می‌شوند؟

 • زیر بستر ناخن انگشت پا
 • بین انگشتان پا
 • در یک طرف پا
 • در کف پا

چه عواملی باعث میخچه دست میشوند؟

برای از بین بردن میخچه دست باید بدانید چه عاملی باعث ایجاد آن می‌شود زیرا در بسیاری از مواقع، با رفع عامل میخچه؛ به خودی خود از بین می‌رود. وقتی بیش از اندازه از دستان خود کار می‌کشید، وقتی با ابزارهای خاصی کار می‌کنید که همیشه با بخش خاصی از پوست تماس و سایش دارند، میخچه در آن نقاط ایجاد می‌شود.

نشانه‌های میخچه انگشتان دست

 • پوست سفت و زرد رنگ در قسمت‌های برآمده انگشتان دست و یا در قسمت جانبی انگشتان
 • وجود مناطق تحریک پذیر روی انگشتان که نسبت به تغییرات فشار حساس است.
 • احساس درد در هنگام انجام کارهای دستی بدون استفاده از دستکش
 • پوست فلس مانند و مومی 

میخچه با چی از بین میره ؟

چه کار کنیم تا از به وجود آمدن میخچه جلوگیری کنیم

 • پوشیدن کفش‌هایی که فضای کافی را در اختیار انگشتان پا بگذارد: اگر نتوانید انگشتان پا را درون کفش تکان دهید، این مسئله نشان‌دهنده‌ی این است که کفش تنگ است. 
 • استفاده از پوشش‌های حفاظتی: در اطراف بخش‌هایی از پا که در معرض سایش با کفش یا جوراب قرار دارد از پدهای مخصوص غیر پزشکی و یا پانسمان استفاده کنید. همچنین می‌توان از ابزارهای مخصوصی برای جدا کردن انگشتان پا و یا کلاف‌های پشمی بین انگشتان پا استفاده کرد.
 • استفاده از دستکش‌های مخصوص در هنگام استفاده از ابزار آلات: در صورت نداشتن دستکش، از ابزارهایی استفاده کنید که دور دسته‌های آن‌ها با پوشش‌های مخصوصی پوشیده شده است.

درمان میخچه انگشت پا – درمان خانگی میخچه انگشت پا – درمان میخچه دست – درمان قطعی میخچه پا – درمان میخچه پا در منزل – درمان میخچه با وازلین – چسب میخچه دست – درمان میخچه با کبریت – بهترین دارو برای درمان میخچه پا – درمان فوری میخچه پا – درمان میخچه با میخک داغ – برداشتن میخچه در خانه – بهترین روش برداشتن میخچه – درمان میخچه قطعی – میخچه با چی خوب میشه – درمان میخچه پا با گوجه فرنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *